Me vetëm 17 raste aktive me koronavirus, Malisheva po shkon drejt normalizimit

Kjo mbase do te jete hera e fundit në këtë kohë pandemie qe keto patrolla te Policise do te kthejnë pas ata që duan të hynë e të dalin në fshatin Banjë.

Kjo per shkak qe Ministria e Shendetesise, mbreme me ane te nje vendimi e hoqi  fshatin Banje te Komunes se Malisheves nga Karantimi.

E nga ky fshat kishin rezultuar 26 persona te prekur me Covid-19.

Nga ta, 18 prej tyre jane sheruar plotesisht, 7 jane ne sherim e siper, dhe nje ka nderruar jete.

Me vetem 7 raste, ky fshat tani me po shkon drejt normalizimit, raporton T7.

Nderkohe gjate dites se diel, edhe komuna e Malisheves është larguar nga Karantina.

E largimin nga karantina e ka kerkuar edhe kryetari i Komunes se Malisheves, Ragip Begaj.

Begaj tutje iu bejne thirrje qytetareve qe te respektohen masat parandaluese, ne menyre qe ta kalojne sa me shpejt kete situate.

Ndryshe, gjithsej ne komunen e Malisheves, kane rezultuar 76 persona te prekur me Covid-19, 58 jane sheruar, 17 jane ne sherim e siper, ndersa nje ka nderruar jete.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.