Befason VV Me 75 vota Glauk Konjufca zgjedhet kryetar i Kuvendit

Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka propozuar për kryetar të kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcën.

“Propozimi ynë për kryetar të kuvendit është deputeti Glauk Konjufca”, ka thënë Kurti. Në sallë janë të pranishëm 111 deputëtë.

Pas votimit Konjufca ka marr 75 vota për, 27 kundër dhe 6 vota abstenim.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.