Më 22 mars seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës

Më 22 mars seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës
Çlirim Gashi

15.03.2021 / Lajme

U.d e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka caktuar për datën 22 mars (e hënë) seancën konstituive të Legjislaturës VIII të Kuvendit të Kosovës, të dalë nga zgjedhjet e 14 shkurtit.

Siç njofton presidenca, seanca konstitutive do të mbahet në ora 10:00.

Ndërkohë, nesër u.d e presidentes Vjosa Osmani do të takojë kryesinë e kaluar të Kuvendit të Kosovës.

Ndryshe, LVV ka fituar zgjedhjet dhe lideri i saj, Albin Kurti, kandidat për kryeministër ka thënë se tashmë i kanë numrat e mjaftueshme për të formuar Qeverinë e re të Kosovës, ndërkohë sot kanë filluar konsultat e para të LVV-së me subjektet tjera.

RAPORTO