Mblidhet kryesia e OVL UÇK’së pas aktakuzave nga Gjykata Speciale

Pas konfirmimit të aktakuzave ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK’së, Kryesia e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë mbledhur.

Këtë lajm e ka bërë të ditur ushtruesi i detyrës së kryetarit të kësaj organizate, Faton Klinaku, përmes një postimi në facebook.

“Mbledhje e jashtëzakonshme e Kryesisë së OVL UÇK-së” ka shkruar Klinaku në mbishkrimin e një fotografie të kryesisë.

Kujtojmë se sot dhe dje janë konfirmuar aktakuzat ndaj Jakup Krasniqit, Rexhep Selimit, Hashim Thaçit e Kadri Veselit nga Gjykata Speciale.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.