Mbi 776 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e dytë anti-COVID

Prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri më tani janë dhënë 1.654.843 doza të vaksinës antiCOVID-19. Nga ta 776 mijë e 881 qytetarë kanë marrë edhe dozën e dytë anti-COVID.

21.12.2021 / Lajme

Mbi 776 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e dytë anti-COVID
Foto: Ilustrim

Pas dozës së dytë, tashmë ka filluar të jepet edhe doza e tretë dhe ajo përforcuese anti-COVID për të gjithë qytetarët mbi 18 vjeç.

Ndërkaq, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) në raportin e publikuar nga MSH-ja ka njoftuar për tri raste të reja pozitve me COVID-19.


Sipas këtij raporti, aktualisht në vend janë 311 raste aktive.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *