Mbi 54 mijë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Mbi 54 mijë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë se gjatë ditës së hënë janë konfirmuar 290 raste pozitive me COVID-19.

IKSHPK-ja ka njoftuar se gjatë ditës së hënë në Komunën e Suharekës janë identifikuar 4 raste poyitive me COVID-19, shkruan SuharekaOnline.

Vendbanimet e rasteve të djeshme janë: Delloc (1), Gelancë (1) dhe Samadraxhë (2).

Gjithashtu,  janë shëruar 189 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 54.231 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.791.

Ndërsa, numri total i rasteve pozitive është 62.548 raste nga 252.163 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.526 raste të vdekjes.

RAPORTO