Mbi 141 mijë persona vaksinohen kundër COVID-19 në Kosovë

Mbi 141 mijë persona vaksinohen kundër COVID-19 në Kosovë
Taulant Krasniqi

22.06.2021 / Lajme

Është duke vazhduar procesi i vaksinimit kundër COVID-19 për qyetarët e Republikës së Kosovës.

Deri më tani kundër COVID-19 në vendin tonë janë vaksinuar 141 mijë e 8 persona.

Kështu të paktën ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë (MSh).

Nga kjo ministri është thënë se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë vaksinuar 6 mijë e 595 persona.

Ndërsa sipas kësaj ministrie deri tani 20.701 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Ndryshe më 15 qershor ka filluar procesi i realizimit të Planit për Vaksinimin Masiv në Kosovë.

Qyetarët po vaksinohen me llojin e vaksinës “AstraZeneca” dhe “Pfizer”.

LEXO EDHE:  Numër rekord, 16 mijë e 199 qytetarë vaksinohen kundër COVID-19 në 24 orët e fundit

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit