Mbi 118 mijë të vaksinuar kundër COVID-19 në Kosovë

Mbi 118 mijë të vaksinuar kundër COVID-19 në Kosovë
Fjolla Hoxha

18.06.2021 / Lajme

Tash e sa muaj është duke vazhduar procesi i vaksinimit kundër COVID-19 për qyetetarët e Republikës së Kosovës.

Ndërsa nga 15 qershori ka filluar vaksinimi masiv i popullatës ndaj këtij virusi.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë deri më tani 118 mijë e 538 qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 në Kosovë.

“Në gjithë vendin tashmë ka nisur vaksinimi masiv, ndërkohë në 24 orët e fundit janë imunizar 8 mijë e 446 persona”, thuhet në njoftim të Ministrisë së Shëndetësisë

Numri i rasteve aktive me COVID-19 është 184, një prej tyre në Komunën e Suharekës.

LEXO EDHE:  169 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit