Mbi 10 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Dje në Kosovë është raportuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike se janë identifikuar 963 raste të raja me COVID-19.

Në Komunën e Suharekës janë identifikuar 12 raste të reja me Koronavirus dhe është raportuar për një viktimë, shkruan SuharekaOnline.

Numri total i rasteve pozitive është 27.851 raste nga 115.794 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 798 raste të vdekjes.

Dje gjithashtu janë shëruar 177 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 16.862 raste, kurse numri i rasteve aktive është 10.191.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.