Masat e reja kundër pandemisë, kryeministri Hoti mban takim virtual me kryetarët e komunave

Masat e reja kundër pandemisë, kryeministri Hoti mban takim virtual me kryetarët e komunave
Herolind Bytyçi

27.07.2020 / Lajme

Masat e caktuara nga Qeveria e Kosovës në luftën kundër pandemisë sipas njohësve të fushës nuk është që kanë dhënë rezultate të mëdha.

Këtë e vërteton edhe fakti që vetëm javëve të fundit numri i të infektuarëve me COVID-19 ka treguar shifra alarmante. Vetëm javën e kaluar numri i viktimave ka shkuar në 38.

Të shtunën kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit të Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me koronavirus në Kosovë, ka treguar se nga gjithsej shtatëqind shtretër në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale, vetëm edhe 130 shtretër kanë mbetur në dispozicion për personat e infektuar me koronavirus.

Për të shqyrtuar masa të reja sot gjatë ditës kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të mbajë takim virtual me kryetarët e komunave.

LEXO EDHE:  169 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Kjo është bërë e ditur nga Sazan Ibrahimi, drejtor ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, shkruan <<KOHA>>.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit