Bizneset Vende Pune Ofertat

Lista Serbe, “shpëton” Haradinajn nga mocioni?

Lista Serbe, “shpëton” Haradinajn nga mocioni?

30.03.2018 Lajme

Po ashtu, ditë më parë largimin nga koalicionin Qeverisës e ka dekalruar edhe Lista Serbe. Si duket Qeveria e Kosovës nuk mund të qëndrojë në “binar”, pasi që edhe opozita mund të ngrit një mocion për shkarkimin e Qeverisë. Por sa mund të ndodhë një gjë e tillë?

Lidhur me këtë, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Kuvendin e Kosovës,  Imet Rrahmani  ka thënë për “Bota sot”, se vendimin për të ndritur një mocion për rrëzimin e Qeverisë  duhet ta marrin organet e larat të partisë.

“Vendimin për ngritjen ose jo të një mocioni për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj e marrin organet më të larta të partisë kuptohet bashkë me deputetët e LDK-së.  LDK është e fokusuar maksimalisht gjithherë dhe  do të ndjek rrugën e cila është më e mirë për Kosovën në këto rrethana aspak normale dhe aspak pozitive të shkaktuara nga qeverisja e gabuar e vendit. Ky koalicion edhe sikur opozita të mos jetë e gatshme tash me ngrit mocion pothuajse nuk ka shans të mos shkoj drejt vetshpërbërjes”, ka deklaruar ai për “Bota sot”.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
SuharekaOnline Media Rr. Brigada 123, pn, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë