Ky është plani operativ i Komunës për largimin e borës!

  • 10.01.2019
Ky është plani operativ i Komunës për largimin e borës!

Pavarësisht reshjeve të vazhdueshme të borës dhe intensitetit të lartë të saj Komuna e Suharekës së bashku ke kompanitë vullnetare për pastrimin e rrugëve është mobilizuar qysh në orët e hershme të mëngjesit.

I kontaktuar nga redaksia Drejtori i Shërbimeve Publike të Komunës së Suharekës, z.Enver Shabani ka konfirmuar se ekipet e komunës së bashku me kompanitë vullnetare gjenden në teren për hapjen e rrugëve dhe për t’iu dalë në ndihmë qytetarëve.


Sipas planit operativ të Komunës kompanitë e poshtëshënuara do të pastrojnë fshatrat si në vijim: ISEFERI (Gjinoc, Greikoc, Dubravë, Sallagrazhdë), H.SEFERI (Tërrnje, Neperbisht, Leshan dhe sipas nevojës), VEHA (Suharekën dhe trotuarët), CAMI BAU (Budakovë lagjet dhe Krushicë), THESAR (Peqan dhe Sllapuzhan).


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë