Kuvendi i Kosovës sot mbanë seancë, do të diskutohet për situatën epidemiologjike dhe menaxhimin e saj

Deputetet e Kuvendit të Kosovës do të mbajnë seancë ku do të debatojnë për gjendjen epidemiologjike në vend dhe menaxhimin e saj nga Qeveria e Kosovës.

Seanca do të fillojë sot në orën 13:00.

“Debat parlamentar në lidhje me gjendjen pandemike në vend dhe menaxhimin e situatës me pandeminë COVID-19 në Republikën e Kosovës nga ana Qeverisë”, thuhej në njoftimin e Kuvendit të Kosovës.

Kujtojmë se dje në Kosovë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike janë raportuar 688 raste të reja me COVID-19 dhe 11 viktima, 13 raste vetëm në Komunën e Suharekës dhe një viktimë.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.