Kurtishaj tregon çmimin e naftës në shtetet e rajonit dhe në Kosovë: Kjo s’është barazi!

  • 10.10.2022
Kurtishaj tregon çmimin e naftës në shtetet e rajonit dhe në Kosovë: Kjo s’është barazi!

Kryetari i Shoqatës së Transportit Rrugor, Ruzhdi Kurtishaj ka treguar çmimet e naftës në shtetet e rajonit, kështu duke krahasuar me atë në Kosovë, ku del që në vendin tonë çmimi është më i lartë.

Ai thotë se ndryshimi i madh i çmimit bizeneset kosovare i bën jo të barabartë në tregun rajonal.

“Sot çmimi i naftës për 1 litër është 1.48 në Mal të Zi, 1.50 për një litër në Maqedoni të Veriut e në Kosovë 1.70 euro cent për 1 litër! 22 cent ëdhtë ndryshim i madh i çmimit për 1 litër naftë, ky ndryshim i madh i cmimit bizneset Kosovare i bënë jo të barabartë në tregun rajonal.


A ka perfaqesues te bizneseve qe duhet me reagu apo duhet me u pajtu me te gjitha te kqijat e mundshme”, ka shkruar ai.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë