Kurti pret sot në takim Ministrin e Brendshëm të Izraelit

18.06.2024

Ministri i Punëve të Brendshme të Izraelit, Moshe Arbel po qëndron për vizitë në Kosovë.

Kurti pret sot në takim Ministrin e Brendshëm të Izraelit Foto: Ilustrim

Ministri izraelit sot do të pritet në takim nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti.

Takimi i tyre do të zhvillohet në orën 11:20 në ndërtesën e Qeverisë.

Gjatë ditës së sotme, është njoftuar se ambasadorja izraelite në Kosovë, Tamar Ziv, organizon pritje për ditën e Pavarësisë së Izraelit dhe marrëveshjen për heqjen e vizave për shtetasit kosovarë.