Kurti: Besimi i qytetarëve do të na përcjellë, është parë puna jonë e sinqertë dhe serioze

Kryeministri Albin Kurti, njëherit kryetar i VV-së, ka mbajtur konferencë për media me rastin e shënimit të përvjetorit të themelimit të kësaj partie.

Kurti: Besimi i qytetarëve do të na përcjellë, është parë puna jonë e sinqertë dhe serioze

12 qershori, siç thotë ai, kremtohet dyfish. “Së pari si dita e çlirimit dhe paqes. 23 vjet më parë në Kosovë aeroplanëve të NATO-s iu bashkangjit edhe këmbësoria e NATO-s. Por gjithashtu 6 vjet më vonë prej asaj dite e themeluam LVV dhe një 17 vjeçar i jashtëzakonshëm i rrugëtimit ka ndodhur për të gjithë ne së bashku”.

“Ky 17 vjetor për herë të dyte na gjen në qeverisje, edhe 16 vjetorin e patëm festuar në qeverisje, gati një vit e 3 muaj duke lëvizur gjërat për të mirë e përpara në republikën tonë”.


Përkundër sfidave, Kurti thotë se me dije e me plane kanë arritur të bëjnë më të mirën.

“Në një vit qeverisje e kemi bërë prerjen e qartë me të kaluarën e kemi dëshmuar se ka qeverisje alterantive, tjetër prej asaj që kemi pare në të kaluarën. Ka dëshmuar se mund të qeveriset mirë e dëshmohet progres në repulbikën tonë”.

“Besimi i qytetarëve do të na përcjellë edhe më tutje sepse tashmë është parë puna jonë e sinqertë dhe serioze”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë