Kryqi i Kuq në Suharekë demanton Rininë Demokratike të PDK-së për bashkëpunimin

  • 29.11.2018
Kryqi i Kuq në Suharekë demanton Rininë Demokratike të PDK-së për bashkëpunimin


I menjëhershëm ka qenë reagimi i z.Mehmet Elshani, sekretar i Degës së Kryqit të Kuq në Suharekë ku thuhet:

“Kjo informatë nuk është e vërtet , sepse nuk kemi kurrfarë bashkëpunimi humanitar me rininë e partisë demokratike. Dy përfaqësuesit në foto, sot kanë vizituar Kryqin e Kuq, dhe kanë kërkuar një numër të familjeve nevojtare që mund ti ndihmojnë ata, me pretekstin se nuk njohin familje nevojtare.


Kryqi i Kuq nuk ka marr pjesë në grumbullimin e ndihmave, e nuk do të jetë pjesë e shpërndarjes së tyre. Nuk ekziston kurrëfarë marrëveshje bashkëpunimi në mes Kryqit të Kuq dhe rinisë së partisë demokratike. Andaj nuk e kuptojmë në çka konsiston ky bashkëpunim. Fotoja e momentit në ambientet e Kryqit të Kuq është përdorur për të përligjur gjoja bashkëpunimin në aktivitetin humanitar” ka qenë përgjigja e z.Elshani drejtuar redaksisë së SuharekaOnline.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë