Kryetari mbathë çizmet, në aksion të heqjes së borës

  • 10.01.2019
Kryetari mbathë çizmet, në aksion të heqjes së borës

Që nga orët e para të mëngjesit, kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj ka vizituar fshatëra e lagje të ndryshme të komunës që ai udhëheqë.

Muharremaj që njihet për punën e tij aktive, sot është shfaqur nga shumë fshatëra ku ka përcjellur nga afër punën që është bërë në pastrimin e rrugëve.


Madje, pak minuta më parë ai ka arritur në lagjen “Sopa” në Duhël ku i është futur edhe vetë aktivitetit të pastrimit të borës.

Kryetari ka mbathur çizmet dhe bashkë me kompanitë e kontraktuara janë duke bërë të pamundurën për lirimin e rrugëve nga bora e madhe që ka rënë, dhe po bie edhe tani.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë