Kryetari i SBASHK-ut: Institucionet përmes njerëzve të caktuar tentojnë të na përçajnë

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, është shprehur këmbëngulës në kërkesat për Ligjin e Pagave.

26.11.2021 / Lajme

Kryetari i SBASHK-ut: Institucionet përmes njerëzve të caktuar tentojnë të na përçajnë
Foto: Ilustrim

Jasharaj në një prononcim për ‘Kanal 10’ ka thënë se po shpreh dyshime që nga Qeveria po tentojnë të shkaktojnë përçarje përbrenda sandikatave, shkruan lajmi.net.

“Kam dyshim se institucionet e shtetit përmes njerëzve të caktuar të fusin përçarje. Çdo sulm ndaj meje dhe SBASHK-ut po bëhet që të shtohet hala dhe numri i të anëtarësuarve ka arritur deri mbi 85%. MASHTI dhe Qeveria duhet ta analizojnë gjendjen, në mënyrë që viti shkollor të fillojë ashtu si duhet. Fillimisht po shkojmë me protesta por edhe me protesta”, deklaroi ndër të tjera ai.


Jasharaj përgjatë ditës së premte iu bashkua protestave të Sindikatës së Shërbyesve Civil, lidhur me kauzën e Ligjit të Pagave.

Ai ka thënë se uniteti i sindikatave duhet të jetë sinjal për Qeverinë.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *