Kryetari i OEK: Humbjet milionëshe po vazhdojnë, papërgjegjësia politike po rritet

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka bërë thirrje që të lejohet të rifillojë puna e gastronomisë.

Sipas tij, moslejimi i punës së gastronomisë, si dhe i transportit, së paku nga fillimi i kësaj jave, është absurditet.

“Moslejimi i gastronomise dhe transportit per te punuar, se paku nga fillimi i kesaj jave eshte absurd, sidomos nese krahasohet me ate çka eshte lejuar me vendimet e fundit”, ka shkruar Rukiqi në Facebook.

“Humbjet milioneshe vazhdojne, konsumi ne renie, detyrimet po grumbullohen, afatet per kthim te kredive po afrohen. Veç diçka ka rritje keto dite: papergjegjesia politike”, është shprehur ai.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.