Veseli dhe Haradinaj paralajmërojnë një vendim të ri rreth taksës

  • 01.02.2019
Veseli dhe Haradinaj paralajmërojnë një vendim të ri rreth taksës

Presioni për pezullim të taksës është duke u shtuar çdo ditë e më shumë, ku së fundmi Amerika bëri hapin e parë, duke mos iu lëshuar viza zyrtarëve të lartë politikë, por sot Kadri Veseli dhe Kryeministri, Ramush Haradinaj paralajmëruan një vendim për çështjen e taksës.

Kryeministri i Kosovës, Haradinaj është duke pasur presion për pezullimin e taksës por, ai nuk është duke u zmbrapsur nga vendimet që ai mori, madje presion është duke pasur edhe nga kryeparlamentari, Kadri Veseli, dhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.


Në një konferencë për media Kadri Veseli tha se: “Qyshtu qysh po na shihni sot do të mblidhemi edhe për taksën, për interesa te vendit. Të bashkuar do të japim një përgjigje”.

Po ashtu, sot SBASHK-u u pajtua me ofertën e bërë nga Qeverisja e Haradinajt, dhe pritet që të hënën të fillojë procesi mësimor.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë