Kritika ndaj qeverisë për reduktimet e rrymës: Tani ta shijojmë terrin dhe varfërinë

  • 22.12.2021
Kritika ndaj qeverisë për reduktimet e rrymës: Tani ta shijojmë terrin dhe varfërinë

Peci tha se termocentralin nuk e donit, i cili deri tash ka mundur të përfundohet. E sipas tij, as termocentralin me gaz nuk po e do qeveria në pushtet.

Ish-ambasadori tha se tash mund të shijojmë vetëm terrin dhe varfërinë që vije si pasojë e mungesës së energjisë.


KEDS sot ka njoftuar se do të ketë reduktime si pasojë e krizës energjetike. Në momentin e raportimit, disa lagje në Prishtinë janë pa rrymë, ndërkohë që reduktime ka në të gjithë Kosovën.

Më poshtë gjeni shkrimin e plotë:

Termocentralin nuk e dashtet qe deri sot ka mundur te perfundohet!

Gazin dhe termocentralin me gaz nuk po e doni! 

Tani vetem mund ta shijojme terrin dhe varferine qe do te pasoj prej mungeses se energjise!

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë