Komuna e Suharekës rekomandon fituesit për marrjen e parcelave “Ledina e vogël” në Samadrexhë dhe “Shkoza” në Bllacë

  • 14.01.2023
Komuna e Suharekës rekomandon fituesit për marrjen e parcelave “Ledina e vogël” në Samadrexhë dhe “Shkoza” në Bllacë

Komuna e Suharekës gjatë muajit dhjetor 2022, kishte njoftuar se ka shpallur ankand publik për dhënien në shfrytëzim të dy pronave.

Komuna e Suharekës kishte njoftuar se ka shpallur ankand publik për dhënien në shfrytëzim afat shkurtër deri në 15 vite të pronës së paluajtshme komunale:

  1. Parcela:-P72116038-00503-0, me sipërfaqe prej S= 28302 metra katror, në vendin e quajtur Ledina e vogël zona kadastrale Samadrexhë, sipas qertifikatës së pronës Nr. 3041/2022 të datës 05.08.2022, në emër të Komunës së Suharekës, nga sipërfaqja e përgjithshme e cekur më lartë ndahen për dhënien në shfrytëzim S=7500 metra katror për ushtrimin e veprimtarisë “Bujqësore”
  2. Parcela: -72116003-00944-0 me sipërfaqe prej S= 52470 metra katror, në vendin e quajtur “Shkoza ” zona kadastrale në Bllacë, sipas qertifikatës së pronës Nr. 3045/2022 të datës 05.08.2022, në emër të Komunës së Suharekës, nga sipërfaqja e përgjithshme e cekur më lartë ndahen për dhënien në shfrytëzim S=30000 metra katror për ushtrimin e veprimtarisë “Bujqësore”.

Andaj lidhur me këtë, Komuna e Suharekës ka njoftuar se komisioni për zbatimin e procedurave dhe vlerësimin e ofertave për dhënien në shfrytëzim afatshkurt të pronës së paluajtshme të komunës pas përfundimit të të gjitha procedurave ankand publik të hapur Nr.01/2022 të pronës komunale për “Parcela:-P72116038-00503-0, me sipërfaqe prej S= 28302 metra katror, në vendin e quajtur Ledina e vogël zona kadastrale Samadrexhë, sipas qertifikatës së pronës Nr. 3041/2022 të datës 05.08.2022, në emër të Komunës së Suharekës, nga sipërfaqja e përgjithshme e cekur më lartë ndahen për dhënien në shfrytëzim S=7500 metra katror për ushtrimin e veprimtarisë “Bujqësore”” nga vlersimi i tërësishëm i komisionit vlerësues është rekomanduar si fitues Beslind Bylygbashi nga fshati Samadrexhë.


Ndërsa, nga vlerësimi i tërësishëm për “Parcela: -72116003-00944-0 me sipërfaqe prej S= 52470 metra katror, në vendin e quajtur “Shkoza ” zona kadastrale në Bllacë, sipas qertifikatës së pronës Nr. 3045/2022 të datës 05.08.2022, në emër të Komunës së Suharekës, nga sipërfaqja e përgjithshme e cekur më lartë ndahen për dhënien në shfrytëzim S=30000 metra katror për ushtrimin e veprimtarisë “Bujqësore”.” është rekomanduar si fitues Uran Guraziu nga fshati Bllacë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë