Komandant Remi dhe Lushtaku të hënën përballen me Gjykatën Speciale

  • 12.01.2019
Komandant Remi dhe Lushtaku të hënën përballen me Gjykatën Speciale

Gjykata Speciale, gjatë muajit Dhjetor të vitit 2018, ka ftuar disa pjestarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), ku i ftuari i parë është Rrustem Mustafa i njohur me nofkën Komandant ‘Remi’, dhe të ftuarit e tjerë janë si: Sami Lushtaku, Remzi Shala ‘Molla e Kuqe’, Sylejman Selimi, ku ky i fundit është i shtrirë në Spitalin (QKUK) dhe thuhet se nuk dihet ende a do të intervistohet nga Gjykata Speciale për shkak të sëmundjes.

I ftuari i parë nga Gjykata Speciale, Rrustem Mustafa i njohur me nofkën ‘Remi’, ish-komandant i Zonës Operative të Llapit, të Hënën me datën 14 Janar 2018, do të intervistohet nga Gjykata Speciale ku është i akuzuar. Po, ashtu të hënën do të intervistohet edhe ish-komandanti i Zonës Operative të Drenicës, Sami Lushtaku, këtë njoftim e bëri të ditur avokati i këtyre të dy të akuzuarve, Arianit Koci ku tha se të hënën, Mustafa dhe Lushtaku do të intervistohen në Hagë.


Avokati Koci bëri të ditur për “Zërin” se: “Në këtë vikend do të udhëtojmë për në Hagë. Të dielën në mbrëmje ne duhet të jemi atje, pasi të hënën fillon intervistimi. Mustafa dhe Lushtaku do të intervistohen ndaras”, ka bërë të ditur Koci”.

Ndërsa, të Hënën tjetër do të udhëtojë për në Hagë edhe ish-eprori i UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut, Sabajdin Cena.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë