Klinika Infektive: 14 persona presin rezultatet dhe 3 të tjerë drejt shërimit

Drejtoresha e Klinikes Infektive në QKUK, Lindita Ajazaj- Berisha ka dhënë detaje të reja për personat e prekur me koronavirus me anë të një konference për media.

Ajazaj-Berisha ka pohuar se nga Klinika Infektive sot gjatë dites pritet të lirohet 3 pacient ku sipas saj janë drejt shërimit.

Nga kjo klinik kanë thënë po ashtu se personi i vdekur mbërmë është nga komuna e Suharekës ku i njëjti kishte ehde probleme të tjera shëndetësore.

Sot nga klinika jonë do të lirohen 3 pacient të cilët janë drejt shërimit. Mund të themi se gjatë 24 orëve të fundit kemi humbur një pacient ku i njëjti kishte edhe probleme të tjera kardiake. Viktima ka qenë i moshësh 69 vjeçare”, ka thënë Ajazaj-Berisha.

Ndër të tjera ajo ka theksuar se në Klinikën Infektive po presin 14 persona rezultatet për COVID-19.

Ajo tutje ka thënë se 3 persona janë në gjendje kritike.

RAPORTO