Kuvendi Ja në sa ora do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ditë më parë kishte thirrur seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës më 26 dhjetor.

Ndërsa sot janë bërë përgatitjet nga Kryeparlamentari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i cili edhe ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit.

Po ashtu Veseli ka thënë se më 26 dhjetor do të nisë një epokë e re politike me pozitën dhe opozitën.

Ai ka bërë të ditur se më 26 dhjetor në orën 15 do të mbahet seanca konstituive.

“Më 26 dhjetor në orën 15 do të kemi seancën konstituive të Kuvendit të Repulikës së Kosovës.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.