Kandidatët për Kuvend Komunal:

AAK
Bexhet Kuçi
2 Mihrije Suka
3 Aziz Bytyqi
4 Reshat Selimaj
5 Enver Shabani
6 Besa Kuqi
7 Lirim Qatani
8 Arlind Hajdaraj
9 Aferdita Mamaj
10 Vullnet Luzhnica
11 Emrush Bytyçi
12 Sanije Kuçi-Rexhepaj
13 Bujar Shala
14 Beqir Berisha
15 Florina Baftijaj
16 Gent Ndrecaj
17 Miranda Fondaj
18 Edona Hasani
19 Beqir Palushi
20 Bukurije Maksutaj
21 Fidaije Kukaj
22 Edon Sadikaj
23 Marigona Suka-Bungu
24 Liridona Balaj
25 Jeton Elshani
26 Edi Bytyqi
27 Rozeta Jahaj
28 Zgjim Gashi
29 Ylli Rraqi
30 Myrvete Shala
31 Mimoza Bajraktari
32 Driton Maliqaj
33 Saranda Bajraktari
34 Xhevxhet Gashi
LDK
Shefket Kolgeci
2 Urim Suka
3 Bulëza Kuçi
4 Flamur Bytyçi
5 Kushtrim Kuçi
6 Elmaze Bytyçi
7 Selman Kolgeci
8 Milit Elshani
9 Shqipe Ramaj
10 Alban Berisha
11 Brahim Curri
12 Jehona Shala
13 Xhavit Bytyçi
14 Qendrim Morina
15 Fahrije Sopa
16 Ali Shala
17 Vehbi Krasniqi
18 Kosovare Kokollari
19 Jeton Hoti
20 Dukagjin Latifi
21 Doruntina Zenelaj
22 Arben Hamzaj
23 Ilir Sopaj
24 Donjeta Kabashaj
25 Altin Bujari
26 Ilir Bytyçi
27 Albulena Fetiu-Hasanaj
28 Ardian Elshani
29 Dardan Vrella
30 Qendresa Shala
31 Mentor Gallapeni
32 Driton Muhaxheri
33 Besarta Daka
34 Bashkim Ndrecaj
LVV
Liridon Fandaj
2 Pranvera Berisha
3 Hetem Muharremaj
4 Laureta Tafaj
5 Agron Maliqaj
6 Jetmir Durmishi
7 Valmire Kryeziu
8 Drilon Zyba
9 Qëndrim Elshani
10 Festë Kabashi
11 Pajtim Lezi
12 Arbër Aliaj
13 Florije Gegaj
14 Arbes Gashi
15 Islam Morina
16 Erlida Bajrami
17 Arsim Muqa
18 Latif Krasniqi
19 Arbërie Bytyqi
20 Arsim Tafolli
21 Astrit Dakaj
22 Arjeta Morina
23 Sami Buzhala
24 Faton Zekolli
25 Arberita Morina
26 Faton Kololli
27 Merlinda Bekteshi
28 Besnik Kryeziu
29 Albulena Krasniqi
30 Granit Hoti
31 Gentiana Daka
32 Qendrim Gashi
33 Veton Shala
34 Yllka Kadolli
PDK
Jeton Rrakaqi
2 Dardan Berisha
3 Mevlude Kabashi
4 Egzon Kryeziu
5 Rilind Krasniqi
6 Ilirjana Basha
7 Liridon Jollxhiu
8 Jeton Baku
9 Arlinda Trolli
10 Bajram Basha
11 Arber Elshani
12 Sheqerie Zyrapi
13 Bashkim Bajramaj
14 Valon Elshani
15 Marigona Vataj
16 Reshat Selimaj
17 Shaip Selimi
18 Çendresa Krasniqi
19 Jashar Bytyçi
20 Ismet Ahmeti
21 Floriana Kadriu
22 Ardit Cikaqi
23 Artane Bytyçi
24 Flutura Shukolli
25 Blerim Selimi
26 Lutfi Kadriaj
27 Besarta Veselaj
28 Burim Gashi
29 Erjon Morina
30 Arjana Fangu
31 Muhamet Sallauka
32 Melihate Bungu
33 Floriana Gashi
34 Alush Shala
NISMA
Jehona Rrafshi
2 Avni Lubovci
3 Antoneta Berisha
4 Edonis Bytyqi
5 Kujtesë Bytyçi
6 Lavdije Gashi
7 Arsim Gollopeni
8 Sahide Muharremi
9 Blerta Rrafshi
10 Nadije Hysenaj
11 Leotrim Gashi
12 Vezire Kadriaj Maksutaj
13 Besiana Fangu
I.TH
Herolind Limaj
2 Hysni Bytyçi
3 Almenta Kryeziu
4 Lumbardh Sopa
5 Besim Krasniqi
6 Vlore Kryeziu
7 Hisen Bytyqi
8 Gëzim Helshani
9 Rita Elshani
10 Eduard Fangu
11 Mustaf Elshani
12 Fjolla Elshani
13 Ismajl Fetaj
14 Agim Kuçi
15 Nora Tërshani
16 Tauland Kuçi
17 Shaip Kuçi
18 Bleona Gashi
19 Gzim Musaj
20 Arton Baralija
21 Fahrije Hoxhaj
shfaq

Ish-ushtari i UÇK-së ftohet nga Gjykata Speciale, thotë se nuk do t’i përgjigjet ftesës

29.08.2021 / Lajme

Ish-ushtari i UÇK-së ftohet nga Gjykata Speciale, thotë se nuk do t’i përgjigjet ftesës
Foto: Ilustrim

Ish-ushtari i UÇK-së, Abdullah Prapashtica, ka njoftuar se dje ka marrë ftesë për investim nga Gjykata Speciale në cilësinë e dëshmitarit.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se ftesën e Speciales në banesën e tij në Gjermania ia ka sjell policia gjermane.

Prapashtica ka bërë me dije se vullnetarisht nuk do t’i përgjigjet kësaj ftese.

Ai ka vlerësuar se kjo gjykatë ka qëndrim armiqësor kundër popullit shqiptar dhe UÇK-së, prandaj nuk pranon t`i përgjigjet në asnjë cilësi!


Postimi i plotë i Abdullah Prapashticës:

Njoftim për Ftesën që më është drejtuar prej Gjykatës Speciale e Bashkimit Europian kundër UÇK-ës me Seli në Hagë!

Deklaratë për Opinion!

E njoftoi Shoqatën e Veterinave të UÇK-ës dhe opinioni në tërësi se sot me 27 gusht 2021 ne ora 10 në banesën time në Gjermani me vizito Policia Gjermane me një kërkesë nga Gjykata Speciale e Bashkimit Europian kundër UÇK-ës në Hag, të cilët me prezantuan një shkresë ku kërkohej nga unë që të i paraqitem Gjykatës Speciale e Bashkimit Europian kundër UÇK-ës si „Dëshmitar vullnetar“ në një seancë dëgjimore!Po ju njoftoi se përgjigja ime ishte e shkurt dhe konkrete:Nuk pranoi vullnetarisht të jam dëshmitar i kësaj gjykate kundër UÇK-ës dhe kundër asnjë pjesëtari të UÇK-ës as njëherë. Nuk kam bë as një krim, nuk jam dëshmitar i as një krimi të të tjerëve! UÇK-ja nuk ka krye as një krim!Nëse eventualisht dikush ka krye krime si person privat ai duhet të përgjigjet si person privat e jo si pjesëtar i UÇK-ës, sepse UÇK-ja kurrë nuk ka pas urdhera me krye krime!Kjo Gjykatë ka qëndrim armiqësor kundër Popullit Shqiptar dhe kundër UÇK-ës së tij, sepse vepron vetëm kundër shqiptarëve, andaj nuk pranoj të përgjigjem para saj në as një cilësi!Përgjigjem vetëm para Gjykatave të Republikës së Kosovës nga ku e kam origjinën dhe para Gjykatave të vendit ku jetoj!Të gjithë dinë qëndrimin tim publike mbi Gjykatën Speciale e Bashkimit Europian kundër UÇK-ës dhe nga ai qëndrim nuk lëkundëm për as një milimetër!Krijimin e Gjykatë Speciale e Bashkimit Europian kundër UÇK-ës e konsideroi si nje krim ndaj Popullit e ndaj Vendit tim, i cili kurrë e në historinë vet nuk e ka sulmua dhe nuk ka pushtua as një popull tjetër, andaj konsideroi se të gjithë ata të cilët kanë marr pjesë në krijimin e saj janë kriminel dhe duhet të përgjigjen para Drejtësisë Kombëtare dhe para Drejtësisë Ndërkombëtare për veprën e vazhdimit të ushtrimit të terrorit gjyqësore nga ish Jugosllavia ndaj shqiptarëve!Për mua kjo Gjykatë është një Gjykatë Politike Raciste e jashtë ligjshme e cila vepron në kundërshtim me Sovranitetin Juridik të Vendit tim dhe në kundërshtim flagrant me të Drejtën Ndërkombëtare, qëllimi i së cilës është ushtrimi i terrorit gjyqësor kundër pjesëtarëve të UÇK-ës, veprimi i se cilës bazohet vetëm në votimin e saj nga Deputetet e korruptuar si marioneta të huaja, të cilës ata me 3 gusht 2015 ia dhanë mandatin e veprimit për 5 vite, dhe të cilës ai mandat nuk i është vazhduar më.Pra, fjala është për një Gjykatë ilegal e cila pos farsës burokratike të kriminelëve me tituj juridik e ka edhe një krah të armatosur i cili përbehet prej vrasësve me pagesë në uniforma nga shume vende të Evropës e me gjerë, të cilët janë të gatshëm të vrasin secilin njeri që i kundërvihet kësaj Gjykate e cila vepron si Bande terroriste, pra kjo Gjykatë vepron si një Ndërmarrje e Organizuar Kriminale Politike Ndërkombëtare e cila është, krijuar me iniciativën e Beogradit dhe të marionetave të tij të mbetura në Kosovë si edhe nga aleatet tradicional të Serbisë e të Rusisë në disa vene të Evropës. Kjo Gjykate mundet të dergon edhe bandën e vet të armatosur kundër meje, por qendrimi i im nuk do të ndryshoi!Konsideroi se është e drejtë e Bashkësisë Ndërkombëtare dhe unë pajtohem që të riaktivizohet Gjykata Ndërkombëtare për krimet e Luftës në ish Jugosllavi me seli në Hag, nëse konstatohet me fakte se ka ende krime të pa ndriçuara në Kosove, pavarësisht nga etnia e inkriminuar në këto krime në atë periudhë dhe nëse do të me vinte një Ftesë e tillë unë do ta respektoja dhe do ti përgjigjesha pavarësisht se s´kam se çka të dëshmoi!Në parim jam kundër të gjitha krimeve nga kush do që ato bëhen dhe ndaj kujtdo që ato bëhen, pavarësisht nga përkatësia racore, nacionale, fetare etj. dhe kundër krimit jam gjithnjë i gatshëm të luftoi pavarësisht nga kah dhe nga kush vjen ai!Kjo është DËSHMIA ime publike, andaj nga unë mos pritini as gjë tjetër!

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *