Ish-kryetari i Prizrenit dënohet me 1 vjet burgim me kusht

  • 19.12.2018
Ish-kryetari i Prizrenit dënohet me 1 vjet burgim me kusht

Sot, Gjykata e Gjilanit ndaj ish-kryetarit të Prizrenit Ramadan Muja, ka shpallur verdiktin, po ashtu ata shpallën verdiktin edhe për ish zyrtarët e tjerë të kësaj komune të akuzuar bashkë me të për disa vepra penale për arsye të keqpërdorimit të detyrës dhe autoritetit zyrtar.

Ish-Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja për pikën 1 të akuzës është liruar dhe është shpallur i pafajshëm, kurse për pikën 2 dhe 3 të akuzës Ramadan Muja është dënuar me dënim unik me burgim prej 12 muajve me kusht që brenda dy vitëve mos të kryej vepër tjetër penale.


Kurse, i akuzuari Minir Krasniqi është dënuar me 6 muaj burgim me kusht që brenda një viti mos të kryej vepër tjetër penale, ndërsa Avni Ademaj, u dënua me 5 muaj burgim me kusht që brenda 1 viti mos të kryej vepër të re penale, po ashtu edhe Sadik Paçarizi u dënua me burgim prej 6 muajve me kusht që për një vit mos të kryej vepër të re penale.

Për pikën e 4, ishte refuzuar akuza sepse është parashkruar vepra penale për këtë akuzë, megjithatë të gjithë të akuzuarit nuk ndodheshin në sallën gjatë shpalljes së vendimit të trupit gjykues, po ashtu ka munguar edhe prokurori i Prokurorisë Speciale.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë