19.09.2019, 8:58

Ish-deputetja e PDK-së sot intervistohet nga Specialja

Ish-deputetja e PDK-së, Safete Hadërgjonaj sot pritet të intervistohet nga Gjykata Speciale si dëshmitare.

Ajo do të intervistohet për periudhën 1 janar 1998 deri më 31 dhjetor të vitit 2000.

Një ditë më parë Specialja ka intervistuar edhe ish-deputeten e AAK-së, Time Kadrijajn, ish -zëvëndeskomandantin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sokol Bashota si dhe Naim Malokun.

LEXO EDHE:  Numri i fletëvotimeve të pavlefshme shkon mbi 40 mijë të tilla
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.