IKSHPK uron festën e Kurban Bajramit, kërkon nga qytetarët që të vaksinohen kundër COVID-19

IKSHPK uron festën e Kurban Bajramit, kërkon nga qytetarët që të vaksinohen kundër COVID-19
Fjolla Hoxha

20.07.2021 / Lajme

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka uruar festën e Kurban Bajramit.

Nga ky institut kanë thënë se përkundër festës, ata po vazhdojnë të punojnë.

Ndërsa, me këtë rast nga IKSHPK i kanë bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen kundër COVID-19.

Të njëjtën thirrje sot e bëri edhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Vitia kërkoi nga qytetarët që të ruajnë shëndetin e tyre dhe të vaksinohen.

Njoftimi i IKSHPK’së:

Puna në Institutin Kombëtar vazhdon pa pushim!

Qytetarë të nderuar!

Urime Festa e Kurban Bajramit!

Ju lutemi vaksinohuni të gjithë për të qenë të shëndetshëm!

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit