Hashim Thaçit i konfirmohet aktakuza nga Gjykata Speciale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot në një konfenrencë para mediave ka njoftuar se iu është konfirmuar aktakuza nga Gjykata Speciale.

“Para pak casteve jam informuar prej njerëzve kompententë se zyrtarisht Gjykatësi ka konfirmuar aktakuzën ndaj meje” ka thënë Thaçi.

Sot më shumë se kurrë ju lus dhe ju bëjë thirrje të mos e humbisni shpresën, durimin dhe besimin. Ju ftoj që të reflektojmë se sa shumë kemi fituar si komb në këto tri dekada”, shtoi presidenti Thaçi.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.