Bizneset Vende Pune Ofertat

Haradinaj: S’ka dert nëse prishemi me dikë që i pengojnë kushtet që i kam vënë për taksën

Haradinaj: S’ka dert nëse prishemi me dikë që i pengojnë kushtet që i kam vënë për taksën

29.01.2019 Lajme

Kryeministrit të Kosovës, është duke iu bërë presion rreth taksës nga aleatët tonë si Amerika, e cila ka bërë kërkesë që të pezullohet taksa, kurse Haradinaj është pyetur nëse qëndrimi i tij rreth taksës është duke i çrregulluar raportet me aletatin tonë, Amerikën, ai u përgjigj ku befasoi çdo person ku tha se “S’ka dert nëse prishemi me dikë që i pengojnë kushtet që i kam vënë”.

Ndër të tjerat, edhe krerët e tjerë të Kosovës si Kadri Veseli dhe Hashim Thaçi, po insistojnë që taksa të pezullohet për shkak që mos të prishen raportet me SHBA-të, por Haradinaj nuk ndryshonë qëndrimin e tij për tarifën doganore ndaj mallrave serb, ai para disa ditëve tha se ‘bora po shkrihet’, por ai sot tha të kundërtën se nuk ka dert nëse prishemi me dikë që i pengojnë kushetet që i kam vënë, si shtet e anëtare të QUINT-it, ku hynë 4 fuqitët e mëdha të Evropës si: Britania e Madhe, Gjermania, Franca, dhe Italia.

Ramush Haradinaj, tha me bindje se taksa nuk pezullohet, po ashtu kërkesat e BE-së dhe aleatit tonë, Amerikës për pezullimin e taksës do të qëndrojnë ashtu siç janë nuk do të shqyrtohen.

Kryeministri i Kosovës, Haradinaj në një konferencë për media tha se: “Nëse njëra nga kushtet që kam nxjerr unë më prish me dikë, nuk ka dert. Du me ndejt mirë me të drejtën tem. Nëse dikush ka problem me ato kërkeësa, atëherë jemi të prishtë. Nëse mujnë pa marrëveshje, mujmë edhe na. 2020-ta po vjen, Serbia ka me hy në BE.

Nuk e di pse ne duhet me dhënë nga vetja në këto rrethana. Kushdo që ka problem, si i brendshëm si i jashtëm me këto kërkesa, del kundër të drejtës tonë. Ne nuk kemi mirëkuptim me dikë që ka probleme me këto kërkesa. I bjen tëreheqje e njohjës. Unë nuk besoj që SHBA ka probleme me këto kushte, por kushdo që ka, atëherë dihet në cfarë marrëdhëniesh futemi”.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende31 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë