Haradinaj nuk ndryshon qëndrim, taksa ndaj Serbisë NUK hiqet

  • 11.01.2019
Haradinaj nuk ndryshon qëndrim, taksa ndaj Serbisë NUK hiqet

Ramush Haradinaj, Kryeministri i Republikës së Kosovës sot mbajti mbledhjen e parë të Qeveris për këtë vit, ai tha se përderisa Serbia nuk do ta njehë shetin e Kosovës, taksa 100% nuk do të hiqet, madje taksë kanë edhe brendet ndërkombëtare të cilat prodhohen në Serbi.

Ramush Haradinaj nuk ka ndërmend që ti nënshtrohet kërkesës së Brukselit dhe Serbisë për heqjen e taksës 100%, ku Serbia deklaroi se nëse taksa ndaj shtetit Serb nuk do të hiqet, nuk do të zhvillohet dialogu mes Kosovës dhe Serbisë.


Po ashtu, Kryeministri përmendi personat e zhdukur gjatë luftës së fundit mes viteve 1998=99, ku okupatori serb, vrau shumë pleq, burra, gra, e fëmijë.

Ramush Haradinaj tha se partitë si Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (LVV) duhet që ta përkrahin dialogun mes Kosovës dhe Serbisë sepse edhe ata kanë rolin e tyre në këtë drejtim.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë