Haradinaj: Merkel nuk kërkoi heqjen e taksës

Haradinaj: Në Paris do të kërkojmë njohjen e Kosovës nga Serbia. Nesër  Haradinaj merr pjesë në lutjet e mëngjesit dhe takon deputetet e CDU-së 

Ngjarja kryesore e ditës se sotme për vendin tonë padyshim se ishte takimi i kryeministrit Ramush Haradinaj në Berlin, me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Pas takimit Haradinaj ka deklaruar se Merkel nuk ka kërkuar heqjen e taksës, ndërsa në Paris do të kërkojnë njohjen nga Serbia, transmeton RTV21.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.