Haradinaj: Kosova është në rrugë të mirë të mposhtjes së pandemisë

Kosova është në rrugë të mirë të mposhtjes së pandemisë. Kështu vlerëson kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili thotë se javëve të fundit ndërgjegjësimi i qytetarëve po jep rezultate të mrekullueshme.

Ai ende mendon se kufizimi i lirisë së lëvizjes dhe bizneseve është i panevojshëm.

Unë besoj që vendi ynë do të rimëkëmbet. Me politika të drejta, mobilizimin tonë, bizneseve, diasporës dhe përkrahjen e aleatëve”, ka shkruar në llogarinë e tij në “Facebook”, Haradinaj.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.