Haradinaj homazhe tek varri i ish Presidentit

  • 30.11.2018
Haradinaj homazhe tek varri i ish Presidentit

Kryeministri i Republikës së Kosovës nderoi ish Presidentin historik të Kosovës Ibrahim Rugova, Haradinaj tregoi se ish presidenti ishte një njeri i cili luftoi për pavarësinë e për lirinë e Kosovës, qysh prej viteve të hershme.

Haradinaj tha se “Presidenti i ndjerë na ka lënë një trashëgimi të çmuar politike. Vizioni i tij perëndimor për shtetin e Kosovës, ishte dhe mbeti frymëzues për ne. I përjetshëm qoftë kujtimi për të”.


Haradinaj në llogarin zyrtare të tij në Facebook postoi një shkrim dhe disa foto për ish presidentin historik të ndjerë z.Ibrahim Rugova: “Sot, kam bërë homazhe në nderim të figurës dhe veprës së Presidentit historik, Ibrahim Rugova, në vigjilje të përvjetorit të lindjes së tij. Rugova na ka lënë një trashëgimi të çmuar politike. Vizioni i tij perëndimor për shtetin e Kosovës, ishte dhe mbeti frymëzues për ne. I përjetshëm qoftë kujtimi për të!”.

 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë