Haradinaj ‘godet’ Brnabic’in

  • 25.12.2018
Haradinaj ‘godet’ Brnabic’in

Ramush Haradinaj, Kryeministër i Kosovës është kundërpërgjigjur kryeministres serbe Ana Brnabic, pasi Brnabic i dërgoi letër Shqipërisë për tërheqjen e njohjes së pavarsisë së Kosovës.

Brnabic ditë më parë ju ka drejtuar me një letër Shqipërisë, më saktë kryeministrit Edi Rama, duke kërkuar nga ky i fundit që të tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës.


“Ju po e shihni kryeministrja e Serbisë vazhdon me letra për Qeveritë e ndryshme, nuk i ka ardhën marre me i dërgu një letër edhe Edi Ramës, me kërku tërheqjen e njohjes, pra përderisa Serbia ka këso qasje atëherë kuptohet shumë mirë se çfarë kemi vepruar ne”, tha Haradinaj.

Haradinaj po ashtu foli edhe për taksën e vendosur muaj më parë për produktet e Serbisë dhe Bosnjës, duke u shprehur i bindur se taksa është e drejtë e Kosovës dhe se me këtë vendim Qeveria e Kosovës po mbron sigurinë kombëtare.

“Sa i përket taksës është e drejtë e jona, ne e mbrojmë sigurinë tonë kombëtare”, tha Haradinaj. Kryeministri i Kosovës këto komente i bëri pasi ka marrë pjesë në ngjarjen e organizatës ‘Autizmi flet’, e cila ka për qëllim të ofrojë ndihmë për fëmijët me autizëm.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë