06.09.2019, 17:03

Haradinaj: Dialogu të rifillojë pa kushte, ne jemi të gatshëm

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se dialogu midis Kosovës dhe Serbisë duhet të rifillojë pa kushte.

Ai ka thënë se Kosova është e gatshme për falje dhe pajtim.

“Kosova ndan interesin strategjik me Shtetet e Bashkuara për paqe dhe stabilitet në Ballkan, që arrihet kur Kosova dhe Serbia njohin njëra-tjetrën me kufijtë ekzistues”.

LEXO EDHE:  Burim Ramadani: Ushtria jonë do të jetë Ushtri e mençur, Ushtri Inteligjente
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.