Shtohen rastet e vjedhjeve nëpër xhami!

  • 29.01.2019
Shtohen rastet e vjedhjeve nëpër xhami!

Dy raste të vjedhjeve në xhami janë raportuar në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Rasti i parë ka ndodhur në fshatin Llabjan të Novobërdës. Aty raportohet se persona të panjohur kanë hyrë në xhami dhe kanë vjedhur arkën për humanitet dhe një hard-disk të kompjuterit.


Në rastin tjetër, në sheshin Shatërvan në Prizren, një person ka hapur me forcë arkën për humanitet dhe ka vjedhur rreth 30 euro dhe 20 lira turke.

Sipas policisë, dy rastet janë hapur si “vjedhje e rëndë”.

Ditë më parë sipas një njoftimi nga Policia e Kosoves, në rajonin e Suharekës persona të panjohur kanë vjedhur xhaminë në Suharekë.

Gjithmonë sipas Policisë thuhet se personat kanë arritur të vjedhin databazën e kamerave si dhe shumën e mjeteve në vlerë prej 120 Euro.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë