Bizneset Vende Pune Ofertat

Greikoc: Motrat medicinale pastrojnë ambulancën!

Greikoc: Motrat medicinale pastrojnë ambulancën!

25.01.2019 Lajme

Bali Muharremaj detyron motrat medicinale ta pastrojnë Ambulancën e Mjekësisë Familjare në Fshatin Greikoc, është titulli i shkrimit të asambleistit të LDK-së në Suharekë, Bashkim Ndrecaj.

Që nga muaji prill i vitit të kaluar 2018 Ambulanca e Mjekësisë Familjare në Fshatin Greikoc ka mbetur pa pastrues. Tash e 8-të muaj pastrimin e kësaj Ambulance janë të detyruar ta kryejnë motrat medicionale të cilat ngarkohen edhe punë higjienike në këtë institucion shëndetësor.

Pozitën e pastruesit i cili ka dalë në pension në muajin Prill të vitit të kaluar, kryetari i Komunës Bali Muharremaj e ka parë si të panevojshme duke e shuar këtë pozitë. Këtë pozitë z.Muharremaj tashmë e ka zëvendësuar dhe punën e pastrimit do ta kryejnë motrat medicionale gjë që është e padrejtë dhe jo njerëzore.

Diktatura qeverisëse dhe presioni që ka krijuar z.Muharremaj në institucionin shëndetësorë e ka paralizuar funksionimin normale në ofrimin e shërbimeve adekuate shëndetësore dhe i ka bërë të heshtin punëtorët shëndetësorë të cilët hezitojnë të shprehen për problemet e vazhdueshme që kanë.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë