Gjendja në vendkalimet kufitare, në Merdar deri në katër orë pritje

  • 13.08.2022
Gjendja në vendkalimet kufitare, në Merdar deri në katër orë pritje

Derisa mërgimtarët po kthehen në shtetet e Evropës, në vendkalimet kufitare të Kosovës me Serbinë edhe sot në orët e pasdites kanë vazhduar pritet e gjeta dhe kolonat.

Sipas raportit të përditësuar para disa minuta nga Ministria e Punëve të Brendshme, bëhet e ditur se pritjet janë regjistruar në vendkalimin kufitar në Merdar, ku për të dalë nga Kosova duhet pritet deri në katër orë, kurse për hyrje në territorin tonë pritje ka deri në tri orë e gjysmë.


Në këtë pikë kufitare kolona e automjeteve ka arritur në 1.8 kilometër dhe në hyrje deri në 50 metra.


Po ashtu, pritje ka edhe në kalimin kufitar te Dheu i Bardhë, ku pritjet në hyrje janë 25 deri në 30 minuta e kolona është 150 metra, ndërkaq pritjet në dalje janë deri në dy orë e kolona e automjeteve ka arritur deri në

Në pikën tjetër të kalimit kufitar Dheu i Bardhë pritjet në hyrje janë 25-30 minuta dhe kolona është 200 metra, teksa në dalje pritjet janë deri në dy orë, kurse kolona e automjeteve është deri në 800 metra.

Gjithashtu, pritje ka edhe në pikë kalimin kufitar në Jarinje, ku për të hyrë në Kosovë nga kjo pikë kufitare duhet pritur deri në 30-40 minutra, kurse dalje deri në dy orë e 20 minuta, e kolona e automjeteve ka arritur deri në 1 kilometër.

Për të përcjellur në kohë reale gjendjen në vendkalimet kufitare të Kosovës klikoni KËTU.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë