Gjenden armë në veri, policia me konferencë të jashtëzakonshme

14.06.2024

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka gjetur dhe konfiskuar armë në veri të vendit.

Gjenden armë në veri, policia me konferencë të jashtëzakonshme Foto: Ilustrim

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Veton Elshani ka konfirmuar se policia do të mbajë një konferencë të jashtëzakonshme nga ora 19:30.

“Në këtë konferencë do të paraqiten detaje rreth një operacioni policor të gjetjes dhe konfiskimit të një sasie të armatimit, të cilat do të ekspozohen për media”, ka thënë Elshani, pa dhënë më shumë detaje.