Gërvalla: Pretendimi se kam kërkuar largimin e ambasadorit gjerman, është sa i pavërtetë, aq edhe absurd

20.02.2024

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka reaguar pas raportimeve që ka kërkuar largimin e ambasadorit gjerman në Kosovë, Jorn Rohde.

Gërvalla: Pretendimi se kam kërkuar largimin e ambasadorit gjerman, është sa i pavërtetë, aq edhe absurd Foto: Ilustrim

Ai ka thënë se ky lajm  është sa i pavërtete, aq edhe absurd.

“Është në vazhdën e fushatave dhe sulmeve të përditshme ndaj meje dhe institucionit që drejtoj”, ka shkruar ndër të tjera ajo.