Fshati Nëpërbisht me ndriçim publik

Fshati Nëpërbisht me ndriçim publik

Kryetari i Komunës së Suharekës, ka bërë investim nga buxheti i Komunës duke ndriçuar Fshatrat e komunës, së fundi Kryetari Bali Muharremaj ka realizuar një investim në fshatin Nëpërbisht i cili ndriçoi fshatin me drita ‘Ndriçim Publik’.

Kryetari Muharremaj tha se ky ndriçim është modern dhe pas orës 00:00
deri në mengjes ka intenzitet më të ulët që të kursehet energjia elektrike.


Bali Muharremaj, tha se brenda ditëve në vazhdim edhe shumë fshatra tjerë të komunës së Suharekës do të kenë ndriçim, fshatrat e radhës që do të ketë ndriçim publik është fshati: Tërrnje dhe Leshan e shumë fshatra të tjerë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës