[FOTO/VIDEO] Karnavali “Golden Eagle” me përmasa botërore

[FOTO/VIDEO] Karnavali “Golden Eagle” me përmasa botërore

Data 22 qershor ishte rezervuar për Karnavalin “Golden Eagle”, që për herë të dytë organizohet në qytetin e Suharekës dhe mirëpriti të gjithë qytetaret e Kosovës.

Karnavali dha llojllojshmërinë e shumë ngjyrave qytetit, për të gjitha grupmoshat, pa dallim, ku grupet pjesëmarrëse shfaqën vlerat e tyre artistike për të gjithë pjesëmarrësit në Karnavalin “Golden Eagle”.


Në edicionin e tij të dytë, Karnavali “Golden Eagle” erdhi me shumë surpriza, ku pjesëmarrës ishin mbi njëzet grupe të ndryshme nga Kosova, Shqipëria, Mali i Zi, Kroacia, Meksika, Kili  e Spanja ku i argëtuan pjesëmarrësit.

Fillimisht duke parakaluar për gjatë rrugës kryesore të qytetit, e më pastaj u zhvendosen në skenën kryesore ku edhe përformuan  disa nga grupet dhe kulmi i mbrëmjes ishte performanca  në skenën e madhe  nga Kastriot Rexha MAJK dhe Ronela Hajati.

Përveç argëtimit, gjatë Karnavalit qytetarët patën mundësi që të shërbehen edhe me ushqim, me çmime simbolike, në shtandet që ishin të vendosura në qytet.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës