[FOTO]Suharekë: Pavarësisht reshjeve të borës të gjitha rrugët janë të kalueshme

  • 25.01.2019
[FOTO]Suharekë: Pavarësisht reshjeve të borës të gjitha rrugët janë të kalueshme

Të gjitha rrugët janë të kalueshme edhe përkundër reshjeve të vazhdueshme të borës.

“Reshjet e borës që kanë rënë mbrëmë gjatë natës dhe sot gjatë tërë ditës në Komunën e Suharekës, përkatësisht në zonat malore, kanë vështirësuar qarkullimin, por kanë qenë të kalueshme.


Të kalueshme janë edhe në këto qaste”, thotë Enver Shabani, drejtor i Shërbimeve publike dhe emergjencës.

Janë tri makineri vazhdimisht në teren së bashku me ekipet për pastrim, të cilat po intervenojnë kudo që paraqitet nevoja për pastrim të borës.

Rruga për në fshatin Greiçec
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë