Fondacioni “Golden Eagle” ndihmon nënën e sëmurë që lufton prej kohësh me tumorin

Fondacioni “Golden Eagle” ndihmon nënën e sëmurë që lufton prej kohësh me tumorin

Fenomeni i dhunës në familje vitet e fundit është duke u rritur gjithnjë e më shumë në shoqërinë shqiptare. Ky fenomen është një ndër shkaktarët kryesorë i cili po çon shumë çifte drejt divorcit.

E tillë ishte dhe historia që mbylli puntatën e mbrëmjes së sotme të programit “Dua të të bëj të lumtur”, ku personazhi kryesor Ermira kishte kaluar një kalvar të madh vuajtjesh.

Ermira në studio rrëfeu se ishte martuar me mblesëri dhe se me kalimin e kohës kishte kuptuar që ish-bashkëshorti i saj pinte shpesh dhe ishte i dhunshëm.


Pavarësisht dhunës fizike dhe psikologjike të ushtruar, Ermira kishte vazhduar martesën e saj përshkak të 3 vajzave që kishte sjellë në jetë. Sikur e gjithë kjo të mos mjaftonte ajo gjithashtu ishte diagnostikuar me tumor në kokë dhe i ishte nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjikale.

Edhe pas gjendjes së saj, ish-bashkëshorti nuk kishte ndryshuar sjellje, por nën presionin e të afërmve ai kishte vendosur që të divorcohej.

Ermira rrëfeu se ishin 3 vajzat e saj të cilat i kishin qëndruar pranë dhe se i kishin dhënë forcë për të përballuar sëmundjen dhe për të ecur përpara. Ajo kishte ftuar në program vajzat e saj, Gridën, Ersën dhe Kiarën për t’i falenderuar dhe për t’iu shprehur dashurinë. “Ju jeni arsyeja që jam akoma gjallë. Do më keni gjithmonë pranë dhe dijeni se ju dua shumë!”,- tha Ermira.

Në fund programi “Dua të të bëj të lumtur” në bashkëpunim me Fondacionin “Golden Eagle” i dhuruan Ermirës dhe vajzave të saj një çek për të paguar qiranë e shtëpisë. Gjithashtu moderatorja, Arbana Osmani zbuloi se në redaksinë e programit kishin shkruar shumë shqiptarë nga brenda dhe jashtë vendit për t’u ardhur në ndihmë rasteve që ishin trajtuar në studio.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë