Fondacioni “Golden Eagle” ndan 10 mijë euro për të moshuaren që u sulmua nga infermierja në Pejë

  • 03.11.2022
Fondacioni “Golden Eagle” ndan 10 mijë euro për të moshuaren që u sulmua nga infermierja në Pejë

Gjatë ditës së mërkurë në shtëpinë e të moshuarve “Orenda” një infermiere A.P ka sulmuar fizikisht një të moshuar e cila kishte një vit që banonte aty. 

E gjithë kjo është bërë e ditur nga publikimi i një video në rrjetet sociale ku shihet se e dyshuara ka sulmuar fizikisht të moshuar në prani të disa kolegeve të saj, shkruan SuharekaOnline. 

E lidhur me këtë rast kanë reaguar edhe shumë fytyra publike të cilët kanë deklaruar se rasti në fjalë është shokues për të gjithë pasi që e moshuara është edhe nënë e një dëshmori të luftës së fundit në Kosovë.
Shaqir Palushi, pronar i ndërmarrjes prodhuese “Golden Eagle” përmes një statusi në facebook ka deklaruar se ai do të dhurojë 10,000 euro për të moshuarën dhe familjen e saj.
Shkrimi i plotë:


“Të prekur nga pamjet e dhunimit të nënës së dëshmorit Taulant Nura dhe pas deklarimit të djalit tjetër të familjes Nura që do të kthehet të jetoj me nënën e tyre në Kosovë.
Fondacioni Golden Eagle ndanë 10,000 euro për këtë familje.”

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë