Bizneset Vende Pune Ofertat

Enver Hoxhaj, përveç taksës 100% paralajmëron reciprocitete tjera kundër Serbisë

Enver Hoxhaj, përveç taksës 100% paralajmëron reciprocitete tjera kundër Serbisë

24.01.2019 Lajme

Enver Hoxhaj, zv. kryeministri i Kosovës, ishte ai i cili edhe idenë për vendosjen e taksës 100% të prodhimeve Serbe dhe Bosnje e Hercegovina, por ai tani paralajmëron edhe reciprocitete edhe në fushat e tjera kundër shtetit Serb.

Këtë njoftim për reciprocitete edhe në fushat e tjera kundër Serbisë, e bëri të ditur, zëvendës kryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ku ai tha se kjo do të bëhet nëse shteti serb vazhdon të cenojë integritetin territorial të Kosovës.

Hoxhaj, nuk konkretizoi asnjë ide se cila mund të jetë reciprocitet kundër Serbisë, po ashtu ai foli edhe për çështjen e taksës, ku po flitet se taksa do të tërhiqet, por Enver Hoxhaj tha se taksa nuk do të hiqet, por vetëm do të ketë ide të reja kundër Serbisë.

Enver Hoxhaj gjatë një takimi me zëvendës kryeministrin e Maqedonisë Veriore, Bujar Osmanin tha se : “Nëse Serbia vazhdon me cenu integritetin territorial të Kosovës ne taksen nuk e heqim por vazhdojmë me ide tjera kreative që kemi, e me to edhe mund të habiteni cilat janë”.

Po ashtu, Hoxhaj tha se taksa që është vendosur nga Qeveria e Kosovës kundër Serbisë, i kushtoi shumë shtetit Serb duke humbur miliona humbje.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Kompania e pastrimit JOKER Tjera Suharekë,
Kosovë
Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë