Bizneset Vende Pune Ofertat

Emrat e ekipit negociues në dialogun me Serbinë

Emrat e ekipit negociues në dialogun me Serbinë

15.12.2018 Lajme

Sot Kuvendi i Kosovës miratoi projekt-rezolutën e propozuar nga Partia Socialdemokrate për dialogun mes Kosovës dhe shtetit fqinjë Serbisë.

Në këtë delegacion kryesuesit pritet të jenë: Fatmir Limaj dhe Visar Ymeri, kurse anëtarët tjerë për këtë delegacionë pritet të jenë: Enver Hoxhaj nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Behgjet Pacolli nga AKR, Avni Arifi nga AAK, Mahir Yagcilar. Dardan Gashi përfaqësues i shoqërisë civile.

Visar Ymeri po ashtu sqaroi në detaje projekt-rezolutën për dialogun të propozuar nga PSD.

Gjithashtu, janë rezervuar edhe dy vende për Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Lëvizjen e Vetëvendosjes (LVV) të cilët bojkotuan seancën për miratimin e projekt-rezolutën e propozuar nga PSD, por emrat të cilët do të zëvendësojnë këta në pritje janë Visar Ymeri dhe Dardan Sejdiu.


Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Kompania e pastrimit JOKER Tjera Suharekë,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Laboratori RIOLAB Mjekësi Rr.Luigj Gurakuqi, 23000 Suharekë,
Kosovë
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende31 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë